Palarnia Fonte – nasza podróż.

W końcu, po długiej podróży – dotarliśmy do momentu o którym marzyliśmy ponad rok.

Początki naszej palarni to czas wielkiej nauki. Pierwszy piec ( używany ) , ogromne przeżycie, a potem setki godzin spędzone na dopieszczaniu, ulepszaniu, modyfikowaniu. Chcieliśmy aby nasze miejsce pracy i nasz sprzęt stał już od początku na najwyższym poziomie, praca przy piecu to nie tylko praca z kawą, w naszym przypadku był to ciągły proces – ulepszanie sond, bębna, palników, zmiana napędu, modyfikacja chłodnicy itd. W tym czasie przyswoiliśmy niesamowitą ilość wiedzy na temat sprzętu z którym obcujemy, pomogło nam to też w znacznie lepszym stopniu poznać tajniki wypalania kawy i wpływu czynników sprzętowych na ten skomplikowany proces.

Nasz pierwszy piec
Nasz pierwszy piec

Spędziliśmy przy pierwszym piecu ponad rok, bogaci w bagaż doświadczeń, znając go na wylot zdecydowaliśmy się na radykalny krok…

Wycieczka do Grecji – odwiedziliśmy siedzibę Coffeetool, poznaliśmy fantastycznych ludzi którzy ręcznie tworzą sprzęt wkładając w to całe swoje serce. Mieliśmy okazję nawet zobaczyć w akcji ten sprzęt w zaprzyjaźnionej palarni.

To była miłość od pierwszego wejrzenia, wiedzieliśmy, że ten piec będzie u nas.

No i jest, nasz Coffeetool Coffee Roaster R-5, spełnia nasze wszelkie wymagania, sprzęt marzeń!
No i jest, nasz Coffeetool Coffee Roaster R-5, spełnia nasze wszelkie wymagania, jak dla nas sprzęt marzeń!

 

 

 

 

FacebookTwitterGoogle+Podziel się