Może kawkę?

Nasza historia

made in toruń
Made In Toruń

Kawa towarzyszyła nam zawsze, za dzieciaka, kiedy rodzice mielili ją w nożowym młynku zakładanym na robota kuchennego, na pierwszych zagranicznych wyjazdach i pierwszej pracy. Aromat kawy to element dnia, który zawsze nas pobudza do działania.

Początek naszej przygody to kawy włoskie, z początku masowe aby później wybrać tą, którą mamy do dzisiaj – Vergnano. Ta marka, Ci ludzie i ich podejście otworzyło nam oczy na niepoznany dotąd świat kawy, który od dawna nęcił nas swoimi aromatami. Dzięki pasji która w nas kiełkowała co dnia, jest w nas ciągły niedosyt, co dnia gnamy i realizujemy nasze plany – dzieki temu powstaje kawiarnia, która jest małym polem doświadczalnym – tu „rozbieramy” kawę na części pierwsze i realizujemy nasze pomysły.

 

Głowę zaczyna nam zaprzątać utopijny pomysł, palarnia kawy – dążymy do tego usilnie i w końcu jest, pierwszy piec na którym stawiamy chwiejne kroki w paleniu kawy, trwają one rok, zanim nasza praca ujrzy światło dzienne. Przyjmujemy pierwsze dostawy zielonego ziarna, uczymy się je rozpoznawać, klasyfikować. Sam proces palenia kawy wymaga uwagi, poświęcenia, ciągłej kontroli – nie jest łatwo i nie będzie, kawa każdego roku jest inna, każde ziarno to nowa przygoda, smak, aromat, zaparzanie – tu jest ciągły ruch, nie zatrzymujemy się – idziemy dalej a Was zapraszamy do naszego świata skrytego w małym ziarenku kawy!

Polecamy też

Kategorie