Może kawkę?

Ile kosztuje najdroższa kawa na świecie?

Udostępnij

Jaka jest najdroższa kawa i ile kosztuje? Istnieje ich naprawdę wiele. Warto wiedzieć, że najdroższe kawy świata cenione są przez najbardziej wymagających koneserów kawy. Ich zaletami jest to, że wyróżniają się niepowtarzalnym aromatem i mają oryginalne walory smakowe, które sprawiają, że naparu z najdroższej kawy po prostu nie da się zastąpić czymś innym. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat najdroższej kawy na świecie? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem i zapoznaj się z jej walorami, a także ceną.

Black Ivory Coffe – najdroższa kawa na świecie

Czy to prawda, że najdroższa kawa świata z odchodów ma posmak czekolady i kwiatów? Wydawać się to może niemożliwe, ale tak właśnie jest. Warto wiedzieć, że Black Ivory Caffe to najdroższa kawa świata z odchodów słoni. Jak dochodzi do jej powstania? Warto na początku podkreślić, że jest to kawa pochodząca z Tajlandii. Zamieszkujące tam słonie zjadają owoce kakaowce, a następnie je wydalają. Do wydalenia owoców kakaowca, po ich uprzednim przetrawieniu dochodzi po piętnastu, a nawet siedemdziesięciu godzinach. Do wydobycia kilograma kawy z odchodów słonia zwierzę musi zjeść ponad trzydzieści kilogramów kwiatów kakaowca. To jeden z powodów, przez który kawa ta jest najdroższa na świecie.

Co wyróżnia ją na tle innych. Należy podkreślić, że owoce kakaowca są trawione przez układ trawienny słonia. W żołądku słonia znajdują się enzymy trawienne, które skutecznie usuwają proteiny z owoców kakaowca. To właśnie proteiny w owocach kakaowca odpowiadają za gorzki posmak kawy. To więc oznacza, że p ich usunięciu najdroższa kawa świata ma wyjątkowy smak kojarzący się z aromatami czekolady lub kwiatów.

Ile kosztuje najdroższa kawa na świecie? Za kawę z odchodów słonia należy zapłacić ponad 7 tysięcy złotych. Taka cena może zaskakiwać, ale dla największych koneserów cena ta nie ma znaczenia, gdy mogą zadowolić się tak wyjątkowym smakiem i aromatem kawy.

Kopi Luwak – druga najdroższa kawa na świecie

To jednak nie jest jedyna droga kawa na świecie. Istnieje wiele odmian kawy, które zaskakują swoją ceną. Dobrym przykładem jest druga najdroższa kawa na świecie Kopi Luwak. Kawa ta pochodzi z Indonezji i w tym przypadku również zaskakiwać może sposób jej pozyskiwania. To również kawa pozyskiwana z odchodów zwierzęcia. A mowa tu o Łuskanie Palmowym. Zwierzę żywi się owocami kakaowca, trawi i wydala. Zwierzęta te również mają wyjątkowy sposób trawienia, dzięki któremu kawa traci swój gorzki posmak. Po tym jak zwierzę wydala owoce kakaowca wraz ze swoimi odchodami są one podawane dokładnemu czyszczeniu, a następnie przetwarzane na kawę zdatną do spożycia. Cały proces trawienia owoców kakaowca sprawia, że najdroższa kawa świata wyróżnia się łagodnym i niepowtarzalnym smakiem.

Ile kosztuje druga najdroższa kawa świata? W Polsce można kupić kilogram kawy z odchodów Łuskania Palmowego za około dwa tysiące złotych.

Esmeralda Special – drogie kawy świata

Do najdroższych kaw na świecie należy również Esmeralda Special. Jest to kawa pochodząca z Panamy. Jej wyjątkowość polega na niepowtarzalnym smaku. Wyróżnia się ona owocowo-kwiatowymi aromatami i smakami. Jest niezwykle pobudzająca i ma wyjątkowy smak. Niestety jest trudna w uprawie i sprzedaje się ją jedynie raz do roku. To właśnie przez trudności w jej uprawie jej cena może zaskakiwać. Należy zapłacić za kilogram nawet dwa tysiące złotych.

Saint Helena – najdroższe kawy świata

Do najdroższych kaw świata należy również Saint Helena. To kawa pochodząca z wyspy Świętej Helen, skąd właśnie jej nazwa. Ze względu na to, że nasiona kakaowca rosną na wulkanicznej glebie mają niepowtarzalny smak, a co więcej, wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami. Jaki ma smak i w jakiej cenie można ją kupić?

Wyróżniają ją cytrusowe, miodowe i jagodowe aromaty. Za kawę Saint Helena trzeba zapłacić około tysiąca złotych za kilogram.

Blue Mountain – najdroższe kawy na świecie

Kolejna na liście jak kawa Blue Mountain. Pochodzi z Jamajki, gdzie rośnie na górze o takiej samej nazwie. Owoce kakaowca rosną tam na dużej wysokości, ponieważ na około 900 -16000 metrach nad poziomem morza. Warto wiedzieć, że na górze Blue Mountain występuje żyzna gleba, a co więcej przez większość roku panuje tam deszczowa atmosfera. Przez to roślina kakaowca rośnie w wyjątkowych warunkach, a jej okres dojrzewania może zająć nawet dziesięć miesięcy. To wszystko sprawia, że kawa pozyskiwana z Jamajki wyróżnia się niepowtarzalnym aromatem i łagodnym smakiem. Ten rodzaj kawy można kupić za tysiąc złotych za kilogram.

Finca El Injerto – najdroższe kawy świata

Kawa pochodząca z Gwatemali. Warto wiedzieć, że ten rodzaj owoców kakaowca uprawiany jest jedynie przez tą samą rodzinę już od ponad czterech pokoleń. Rodzina utrzymuje w tajemnicy proces tworzenia kawy, przez co jest trudno dostępna. Jej wyjątkowość polega na niepowtarzalnym smaku. Podczas jej picia można wyczuć smak grejpfruta, malin oraz śmietanki. Za kilogram tej kawy należy zapłacić czterysta złotych.

Fazenda Santa Ines – drogie kawy świata

Kolejna najdroższa kawa świata, na którą warto zwrócić uwagę pochodzi z Brazylii. Owoce kakaowca zbierane są natułanie i uprawia się je ręcznie. Jej zaletą jest to, że wyróżnia się słodkim smakiem jagody i zachwyca aromatami karmelu. Za kilogram tej kawy trzeba zapłacić czterysta złotych.Wszystkie wyżej wymienione kawy zachwycają wyjątkowymi smakami i aromatami. Są trudno dostępne, a co więcej ich sposób pozyskiwania jest trudny i bardzo często zaskakujący. Najdroższe kawy często wzbudzają kontrowersje, jednak nadal zaskakują swoim smakiem i mają swoich wielbicieli, którzy są w stanie zapłacić za nie krocie.

Ostatnie nowości

kawa z syropem

Jaki syrop do kawy wybrać?

Wybierając kawiarnie na mieście, bardzo często decydujemy się na lokale, które oferują kawy spoza standardowego repertuaru. Bardzo dużym wzięciem cieszą się kawy z syropami smakowymi.

Czytaj więcej